ניתן לקבל יעוץ טלפוני התקשר עכשיו 052-284-2204

מרידיאן מעטפת הלב

דרג מאמר זה
(0 הצבעות)

מרידיאן מעטפת הלב


מול st בשעון- מטפל בעיכול, מגן על הלב-מרגיע נפש.

PC1
מיקום: 1צון לטרלית לפיטמה.
לא דוקרים. נק' אשנב לרקיע- מטפלת באזור הצוואר, לטיפול כשלא יכולים לראות ש"יש עוד דרך" (פתיחת צוהר), כשלא ניתן לראות את התקווה שיש בשמיים, אנשים תקועים. משחררת את בית החזה, משחררת כ.בבית החזה, באזור הצלעות. צ'י מורד, סטג' צ'י כבד.

PC2
מיקום: 2צון מתחת לקפל בית-שחי קו רוחב, מרכז שריר הביספס בשקע קו אורך.
מרחיבה ומשחררת את בית החזה. מאפשרת ומניעה תנועת דם בלב ובזרוע, כ.בחזה, מלאות. מרגיעה נפש. מטפלת בכ. לאורך המרידיאן.

PC3
מיקום: נק' הפוכה ל Lu5, בקפל המרפק בצד המידיאלי של הגיד.
נק' מים, ים. הכי טובה לפיזור חום מהדם, מקררת חום שחדר לשכבת הדם. אי שקט מלווה בצמא, דימום וסתי חזק, דם בשתן מתח נפשי. מטפלת בבעיות עור(נק' ים)-טובה לפריחות מרוח וחום בדם.
מסדירה קיבה, מעיים, ומטפלת במחלות קיבה ומעיים, צ'י מורד בקיבה כ. ועוויתות. נימול/חוסר תחושה לאורך היד, רעד שנובע מחוסר הזנה של הגידים.

PC4
מיקום: 5צון לפני 7 (קפל כף היד), ברווח בין שני הגידים.
נק' הצטברות, מוסתת צ'י ודם של הלב, מרגיעה נפש. פותחת סתימות, מטפלת בדם(נק' הצטברות על מרידיאן ייני), לשימוש בשינוי קצב, פלפיטציות, אינסומניה. נק' ראשית לטיפול באנגינה פקטוריס. פותחת חזה ומרגיעה סרעפת. נק' מרכזית לטיפול בכ. בחזה ובלב שנובע מהסטג' הנ"ל. מקררת חום בדם ומנקה ממנו רעלים. מאזנת צ'י קיבה וריאות.

PC5
מיקום: 3צון לפני 7 בין שני הגידים, 2 צון אחרי 4.
נק' נהר, מתכת. מסדירה ומחזקת את צ'י הלב וממנקה את הלב מליחה- תחושת מועקה, כ. פתאומי בלב, דיבור מהוסס (לשון), התמרת ליחה במחמם עליון- אקלים מתכת יובש ולכן תעסוק בפתלוגיות נוזלי גוף שהגזימו- לחות וליחה. סיבות לכך שליחה תהיה מעורבת בחום: רגשי-חיכוכים בין רגשות, סטג' צ'י כבד שיפגע ב t&t של טחול וקיבה ויעלה. נטייה לחום, חום רב שיאדה נוזלים לחות תהפוך לליחה.
מפזרת מלאות בחזה שנובעת מליחה ולחות- תחושת שזיף בגרון, גרויטר, נק' ע"ר לעצם בגרון (מרידיאן מסתעף עולה לגרון). חוסר יכולת לדבר עקב חסימת ליחה. מרגיע את הנפש. לצ'י מורד ומסדירה קיבה.

PC6
מיקום: 2צון לפני 7 בין שני הגידים, 1צון אחרי 5.
מאוד טובה לפתיחת סטג' של צ'י ודם, במצבי עודף גם אם העודף יושב על חוסר. נק' עיקרית לכל הפתלוגיות שנתקעות בחזה. 4 יותר לאקוטי, 6 יותר לכרוני. מטפלת באש של הלב שנובעת בד"כ מסטג' ליחה בראות או סטג' של צ'י הכבד.- פלפיטציות, קשיי נשימה, כ. בחזה ובהיפוכונדריום מעולה!. תחושת מועקה, שזיף בגרון. מטפלת בצ'י מורד של ריאות וקיבה, (מטפלת בסטג' בעיקר של מחמם אמצעי ועליון)
מטפלת בליחה ולחות, חסימות ליחה בלב ובראות. בעלת יכולת הנעה גדולה. מרגיעה את הנפש- נק' חיבור על מרידיאן יין תטפל בפתלוגיות של yin wei ולו יש קשר לאיברים- טחול, כבד, קיבה, כליות- לטיפול בעייפות, חרדה, בעיות עיכול. מסדירה ל"ד ודופק (סטג' של צ'י כבד שגורמת לחום- נק' זו תטפל כיוון שזו אותה שכבה ולכן גם ל"ד גבוה מחום). מגנט לבחילות והקאות. יחד עם 7 ל carpl tunnel syn

PC7
מיקום: בקפל כף היד ברווח בין הגידים כשעושים "רגע".
נק' אדמה, פלג, מקור. מטהרת את הלב מחום, מניעה דם, מרעננת אותו, מרגיע נפש(נק' אדמה).
חום בלב- חום מחוסר יין או סטג' של צ'י(תטפל בעיקר בחום מחוסר יין מאשר בסטג'). ביחד עם 6 כדי להעלות מעלה יין למשל חום שמלווה בצמא. מאזנת קיבה ומעיים(פלג- מטפל במע' עיכול, אדמה- טחול וקיבה, pc הופכי לקיבה- שעון סיני). לבעיות עור שנובעות מחום בדם. ל carpl tunnel syn.

PC8
מיקום: כף היד ברווח אצבע שנייה ושלישית, או שלישית ורביעית (תלוי ברגישות), לפני המפרק.
נק' אש, מעיין. מטפלת באש הלב ומורידה אותה, בעיקר אש שנובעת מעודף. לפתלוגיות של אש לב למשל כבד שעולה- מאניה דפרסיה, אפילפסיה. כנק' מעיין מניעה חזק, מטהרת חום מהמרידיאן והאיבר. למצבי חום גבוה שגורמים לפרכוסים ועוויתות, מחלות חום אצל ילדים.
מרגיע נפש, מטפלת ברוח וחום בדם, דימומים על רקע חום בדם-אף, טחורים. מאזנת קיבה, בעיקר עודף אש בקיבה- כיב קיבה, כיבים בלשון.

PC9
מיקום: Tip של אצבע שלישית.
נק' באר, נק' עץ. טיהור חום ואש במצבים אקוטיים מהלב ו pc- פלפיטציות, עויתות מחום. מחייה חושים מהסדרת יין ויאנג-נק' באר. פותחת את המרידיאן. משחררת רוח חיצונית ופנימית-נק' עץ. למשל יל"ד.

נקרא 1964 פעמים
עדכון אחרון ב 11 מרס 2015

קורסים וסדנאות

אודות הקליניקה

תום פיאנן ספורט-תרפיסט

טלפון : 052-284-2204

כתובת : קיבוץ פרוד, גליל עליון.

דואר: קיבוץ פרוד, דואר נע בקעת בית הכרם.

דוא"ל : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.