ניתן לקבל יעוץ טלפוני התקשר עכשיו 052-284-2204

מרידיאן המחמם המשולש

דרג מאמר זה
(0 הצבעות)

מרידיאן מחמם משולש


T.W.1
מיקום: באצבע רביעית בקצה הציפורן הלטרלי.
נק' באר- מטפלת בפתולוגיות של St על רקע פלישת Liv, נק' מתכת- מטפלת ברוח חום פנימי של Liv. פותחת מעברי מים וצ'י בכל המחממים. מנקה חום ורוח חום חיצוניים מהמחמם העליון- כ.גרון, אוזניים \, עיניים אדומות, כ.בלסת, כ.ראש. מורידה צ'י מטה פתולוגיות של Gb&St(הקאה חמוצה). משפעלת את המרידיאן ומפסיקה כ.- בעיות כתף. מרגיעה נפש(נק' מתכת, בן זוג Pc).

T.W.2
מיקום: בין אצבע רביעית וחמישית על הקרום, לפשק את האצבעות.
נק' מעיין, נק' מים, מקררת עודף אש מהראש והפנים(בפיזור)- נק' קצה מורידה מטה, מטפלת באיברים צידיים אש כבד מגפ"ח או גורם פנימי. טובה לבעיות אוזניים ועיניים- דלקות טינטינוס. לפציאליס.

T.W.3
מיקום: עושים אגרוף, בין אצבע רביעית וחמישית, מאחורי המפרקים בשקע.
נק' פלג, נק' עץ, מאוד מניעה חסימות של צ'י ונוזלים. נק' ראשית לטיפול בעיות אוזניים ובעיות שמיעה. מטהרת חום ורוח פנימית וחיצונית. מנקה חום מהראש- עיניים כואבות, נפוחות ודומעות.מטפלת בפתלוגיות של Shao Yang- חום וצמרמורות לסירוגין, ומחלות חום של Gb שפלש ל St. מטפלת בעמ"ש מותני, נק' של Dai Mai. מטפלת במפרקים(נק' פלג)- ארטריטיס.

T.W.4
מיקום: מותחים את כף היד לאחור, בכפל המפרק בגב כף היד בין גידי אצבעות רביעית וחמישית.
נק' מקור- מעביר yuan qi, מחזקת את הכליות ואת הביטוי של yuan qi (ע"י Ming meng) וכ.גב תחתון שנובע מחולשה של כליות. למחלות כרוניות שמחלישות את הגוף. בשילוב Gv4 לחיזוק כליות. מוציאה חום. מחזקת מע' חיסון- דלקות גרון חוזרות. מוסתת את הקיבה ומחזקת את הטחול במיוחד בשילוב עם st42ו cv12 כשהאדם סובל מחולשה עקב חוסר צ'י, בעיקר בעיות ספיגה. מרפה גידים ורצועות, משפעלת את המרידיאן ומרגיעה כ. כתף וזרוע מקומית לכל היד.

T.W.5
מיקום: בקו גובה 2צון מעל כף היד (12צון מ4 עד למרפק), קו רוחב בשקע אחרי הרדיוס.
נק' חיבור. נק' פתיחה של yang wei- תומכת בכל מרידיאני היאנג ושומר על החיצון. בשילוב pc6 איזון בין חוץ ופנים. יעילה מאוד בהנעה לסטג' או חום ב----- מסטג' של צ'י כבד. מסלקת גפ"חים ורוח חום ומשחררת חיצון- כ.גרון, הזעה קלה, כ.ראש ושרירים. מאזנת את שכבת ה Shao yang כשהפתוגן נמצא בין הפנים לחוץ- מחלות ממושכות, חום וצמרמורות לסירוגין, טעם מר, כ. בהיפוכונדריום. כ. צוואר בעיקר צידי. משמרת יאנג. כ.אוזניים. שחרור גידים ושרירים מסטג' של צ'י. מרגיע את הנפש(נק' חיבור ל Pc). כ.ראש אוקסיפיטלי ובוורטקס. משפיעה על צידי הגוף בשילוב Gb41 לכ. סיאטיקה. לכ. שיניים וכיבים בפה.

T.W.6
מיקום: בקו גובה 3צון, בשקע אחרי הרדיוס.
נק' נהר, נק' אש. פותחת חסימות ומניעה מעיים. מוציאה חום (יכולת גדולה להניעה). מוסתת את הצ'י בשלושת המחממים במיוחד מסטג' של צ'י כבד וכיס מרה המייצרת חום: עליון- טיניטוס, לסת נעולה, עיניים נפוחות ואדומות, כ.גרון, חסימות של צ'י כבד שיוצרות חום, סטג' צ'י בחזה. אמצעי- כ. בצידי הצלעות, נפיחות בטן, הקאות, סטג' קיבה שלוחצת על סרעפת. תחתון- עצירות טובה, בשילוב st25- נק' עיקרית לעצירות. בעיות עור-חום מהדם. מורידה צ'י מטה(נק' נהר). מניעה חסימות צ'י.
מסלקת רוח וחום מהדם- הרפס זוסטר, שלבקת חוגרת. איבוד קול פתאומי(נק' נהר). משפעלת את המרידיאן ומרגיעה חסימות וכאב. מטפלת יותר בבעיות של Gb, יותר מחמם אמצעי ותחתון.
לגירודים, חום בדם, אגזמה.

T.W.7
מיקום: בקו גובה 3צון, בשקע אחרי האולנה, מידיאלית.
נק' הצטברות, מניעה צ'י ודם במרידיאן, כאב אקוטי לכל המקומות במרידיאן.

T.W.8
מיקום: בקו גובה 4צון, בשקע אחרי הרדיוס.
נק' מפגש של כל מרידיאני היאנג של היד. מוציאה חום מהמרידיאני יאנג של היד +(בעיה אורטופדית- לפי המרידיאן שעליו יושבת הבעיה.

T.W.9
מיקום: בקו גובה 7צון, בשקע באמצע הדרך בין הרדיוס לאולנה.
מחזקת זרימת צ'י בארבעת הגפיים, טיפול של ידיים ורגליים. מיטיבה עם גרון, אוזניים וצוואר, מטפלת בתירואיד.

T.W.10
מיקום: מכופף יד לאחור, עולה מהמרפק לאמה ונופל לשקע
נק' ים, אדמה. מטפלת בליחה ולחות, יותר בלחות חמה. מטפלת בשלושת המחממים:
עליון: לחות חמה וליחה בחזה וצוואר-שיעול עם ליחה, ליחה שחוסמת פתחי לב, נפיחות בצוור, נפיחות של בלוטות לימפה. אמצעי: סטג' צ'י- כ. בצידי הצלעות. תחתון: חסימות צ'י ונוזלים- כ. בטן תחתונה מעודף לחות. נק' ים- מטפלת בבעיות עור מלחות חמה וחום- פסוריאזיס, אגזמה. מחזקת אנרגיה של הקיבה. מאזנת בין wei qi ל ying qi, מחלות שחוזרות כל הזמן. משחררת גידים בעיקר סביב המפרק.

T.W.11
מיקום: על הקו המחבר את 10 ו 14 (10צון), נמצאת 1צון מעל 10, פסנתר.
נק' מקומית.

T.W.12
מיקום: 4 צון מעל 10.
נק' מקומית- פותחת חסימות צ'י ולחות לאורך המרידיאן.

T.W.13
מיקום: תוחם את הדלתואיד, במפגש הקו התוחם וקו שמחבר את 10 ו 14.
נק' מקומית- פותחת חסימות צ'י ולחות לאורך המרידיאן.

T.W.14
מיקום: בשקע הכתף מאחורי Li15.
טיפול במפרק הכתף- חשובה מאוד לכתף קפואה.

T.W.15
מיקום: 1צון מתחת ל Gb21, (Gb21, אמצע הדרך מעמ"ש לקצה מידיאלי סופריורי של השכמה).
מפגש של Tw,Gb,Yang wei, הרבה כוח יאנג. נק' מזג אויר- פגיעה של בלוטת התריס- השפעה על מצבי רוח. מטפלת בבלוטת התריס- משפיעה על פעילות הורמונלית, מטפלת בעיקר בהיפרתירואיד, (גם סטג' וגם yin wei). מוסתת קצב של מע' העיכול (מאוד מושפעת ממצבים נפשיים),- כ.בטן, עייפות עם תלונה שהכל מתחיל ממצב נפשי, בעיות עיכול על רקע פחד, התרגשות (התיישבות על מקומות חלשים בגוף). אנשים שכואב להם יותר בצד ימין ובגב, צד ימין נפוח יותר- סימן שזה מפלישה של כבד. כ. מפחד, BL17+18+20® צד ימין. מטפלת בשרירים בפלג גוף עליון, נק' מקומית חשובה- צוואר + טרפזיוס (שכמות מאוד תפוסות).


T.W.16
מיקום: בגובה זווית המנדיבולה או צון מתחת Gb12, מאחורי השריר השני אחרי הגולגולת
אשנב לרקיע, פותחת פתחים- איברי החישה, מאפשרים בהירות מחשבה וראייה. לדיקור כשיש עודף צ'י שגורם לחירשות פתאומית או איבוד ראיה פתאומי. מטפלת בצוואר וגרון. מסלקת גורמי מחלה חיצוניים שהשפיעו על צוואר ושקדים. לדלקות גרון חוזרות עקב גפ"ח בחיזוק. לטיפול בהתכווצויות שריר ה A.C.M כאשר הינו מכווץ לוחץ על הקרוטיד וגורם לכ.ראש, סחרחורות. בטיפול חסימה בקרוטיד להיזהר לא לגרום לתסחיף. נק' שמאוד מרגיע, מורידה עודפי אנרגיה מטה. פותחת חסימות שייצרו סירקולציה בכל הגוף.

T.W.17
מיקום: בשקע אחרי תנוך האוזן.
מקום מפגש Tw,Gb, נק' מרכזית לטיפול באוזניים (בשילוב Tw3), לכל בעיות האוזניים. מסלקת רוח וחום מהפנים, חיצוני ופנימי. לפגיעה בעצב הפציאליס- לפציאליס ושיתוקים בפנים. משפיעה טוב על בלוטת הרוק, כשחסר רוק. ליפני טיפול נר אופי להכניס ולהוציא מס' פעמים בכל הנק' סביב האוזן.

T.W.18
מיקום: שליש תחתון על הקו המחבר את 17 ו 20. (קו מעוגל לפי מנך האוזן).
מטפלת מקומית בכ. אוזניים וטיניטוס.

T.W.19
מיקום: שליש עליון על הקו המחבר את 17 ו 20.
נק' מקומית

T.W.20
מיקום: מקפלים את האוזן לאורך, בקצה העליון שנוצר בקיפול.
נק' מפגש של Tw,Gb,Si. נק' שמאוד משפיעה על האוזן ומאוד חשובה לטיפול בכ. אוזניים. טובה מאוד לנפיחות בחניכיים וכ. שיניים (יש קשר עצבי בין האוזן לחניכיים).

T.W.21
מיקום: בגבול הטרגוס העליון (גבול עליון של הצ'ופצ'יק באוזן).
נק' מפגש של Tw,Gb,Si. תטפל בכל בעיות אוזניים- בדלקת, גרד, טיניטוס. יש לה השפעה על זוית הלסת. כ. בלסת, קושי פתיחה, כ. שיניים. מסלקת רוח ומפיגה כאב- מקומית.

T.W.22
מיקום: מקפלים את האוזן לרוחב, בקו הקיפול הקדמי, מעט קדימה לכיוון העין בשקע.
נק' מפגש של Tw,Gb,Si. מסלקת רוח ומפיגה כאב- מקומית.

T.W.23
מיקום: בשקע שבקצה הגבה הלטרלי.
מפזרת רוח ומפיגה כאב, בעיקר בראש ועיניים. אחת הנק' היותר טובות לטיפול בעוויתות משבץ מוחי. מטפלת בבעיות עיניים.

נקרא 2483 פעמים
עדכון אחרון ב 11 מרס 2015

קורסים וסדנאות

אודות הקליניקה

תום פיאנן ספורט-תרפיסט

טלפון : 052-284-2204

כתובת : קיבוץ פרוד, גליל עליון.

דואר: קיבוץ פרוד, דואר נע בקעת בית הכרם.

דוא"ל : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.