ניתן לקבל יעוץ טלפוני התקשר עכשיו 052-284-2204

מרידיאן הריאות

דרג מאמר זה
(0 הצבעות)

מרידיאן הריאות


LU1
מיקום: צון מתחת ולטרלית ל2.
נק' השולטת בנשימה, צ'י הראות מגיע לכל מקום בגוף. עוזרת ליצירה ופיזור צ'י. נק' ההתראה- מטפלת באיבר. נק' מפגש עם מרידיאן הטחול. מחזקת wei qi כאשר פטוגן חדר פנימה לא בשלבים ראשונים של חדירת פתוגן. מאזנת ריאות. לסטג' בריאות- צ'י שלא יורד, פתוגן, צער. להוצאת ליחת חום בחוסר בראות וטחול. מנקה עודף מהראות. לכאבים אקוטיים במחלות כרוניות. סטג' של דם הלב בחזה. לכאב בכתף, שרירי חזה. לכל בעיות הנשימה. השפעה על מעי גס.

LU2
מיקום: בשקע מתחת לקלויקולה, קצה לטרלי, גבול כתף-דלתואיד
כמו 1 רק יותר חלשה. יותר לבעיה במרידיאן. מפזרת נוזלים מאזור הפנים. בשיעל יבש תלחלח. לבעיות בתקשורת לא טובה. פותחת את הקשר בנינו לעולם.

LU3
מיקום: 3 צון מהכתף, ברווח בין השריר לעצם, לטרלית.
נק' חלון לשמיים, נק' פיצול של המרידיאן המתפצל. מחזקת מתכת. מונעת העלבה של כבד-עץ. מיטיבה עם הPo, כשהאדם חש נעול בתוך עצמו, לא קשור לחיים. או לא מצליח להיפתר מפחדים, רגשות ודפוסי התנהגות. מאזנת Po ו Hun. כשיאנג עולה לפנים פנים אדומות, דימומים,. כעסים תסכולים, עצבים

LU4
מיקום: צון מתחת ל3.
נק' מקומית. לכאבים באזורה. עפ"י יפנית- משפרת יכולת חמצון של הראות. משחררת פינה מידיאלית עליונה של השכמה, אזור SI13,14.

LU5
מיקום: בשקע המרפק, לטרלית לגיד צמוד לוריד.
נק' ים, נק' מים- נק' פיזור. לחום (ברונכיטיס אקוטי, דלקת בגרון). דיקור תכוף שלה ימלה את הריאות במים. מחזקת יין ריאות ומלחלחת בעיקר לאחר מחלה כרונית. משפיעה על שלפוחית לפתיחת מעברי מים, לקושי במתן שתן ובצקות בעיקר בידיים. יכולה לטפל בלחות(לא עיקרית) מורידה ל"ד. משפיע על גידים ורצועות בזרוע. לבעיות במרפק.

LU6
מיקום: 5 צון מ5, בקו שמחבר 5 עם 9.
נק' הצטברות. משפרת תנועה, מניעה. נק' רפלקס לדלקת ריאות. מצבים אקוטיים ועודף בראות במיוחד התקף אקוטי של אסטמה., ושיעול (ראה קומב').מלחלחת ומקררת ראות. סטג' עקב פתוגן במיוחד לחות בריאות. דימום בריאות.

LU7
מיקום: בין שני הגידים ליפני הגבעה בעצם.
נק' חיבור ל LI1, נק' פתיחה של CV, ייתן איכות, אם ארצה לפתוח אותו אדקור KID6. נק' פיקוד לראש, צוואר ועורף. נק' כוכב לשמיים. נק' ראשית לשחרור חיצון וסילוק פתוגן בשלבים ראשונים. מחזקת פיזור wei qi. לחות בפנים, אף נוזל, צינון בשילוב LI4. כל נק' החיבור הן לכיוון האיבר, LU7 הפוכה, פונה החוצה, מוציאה עודף וגודש. לטיפול כשרוצים ליזע. מאוד משחררת פיזית ונפשית.

LU8
מיקום: 1 צון לפני 9.
נק' נהר, נק' מתכת- נק' השעה. לבעיות ריאות וגרון. לטיפול בבעיות הזעה עקב חוסר במתכת. נק' נהר משפיעה על גידם ורצועות באזור פרק כף היד. אסורה למוקסה.

LU9
מיקום: מפרק כף היד לאחר הגיד הראשון. צמוד לאיפה שלוקחים דופק.
נק' פלג, נק' אדמה- מכניס איכות של אדמה לתוך המתכת, מרכך כלי דם, מחזקת צ'י באופן כללי, מקור מli6, חיזוק, נק' מפגש של כלי הדם. הנק' הכי טובה לחיזוק הריאות. (לחיזוק צ'י ראות עדיף SP3,ST36), טובה לכל בעיות נשימה כרוניות. למצבי חוסר פנימי. מכווינה לכיוון נכון של צ'י הריאות. מלחלחת במקרי יובש בריאות. מחזקת דופק ריאות. מפזרת לחות, מחזקת יין ריאות. נק' חשובה לחולשה של zong qi שמביאה לסירקולציה לקויה של צ'י ודם לגפיים(קור בגפיים).

LU10
מיקום: עצם מטאטרסל ראשונה של האגודל. תום אותה, אמצע הדרך, פנימה בגבול העצם.
נק' מעיין, נק' אש, בד"כ שימוש בפיזור. מסלקת חום מהאיבר ומהמרידיאן. עודף חום באיבר, דלקות במרידיאן, אפשר לפזר ואפשר לדמם. (דלקת ראות, דלקת גרון, חום גבוה, צרידות, בעיות עור עקב חום). מקומית לכאב באגודל. נקודה אמפירית להפסקת התקף אסטמה אקוטי, חיזוק במקרה גב תפוס (כדי להרפות מBL).

LU11
מיקום: בסיס ציפורן מידיאלי של האגודל.
נק' באר, נק' עץ, נק' goust. בפיזור לעודף חום במרידיאן, גרון שקדים, חום מנטאלי. בחיזוק מראה תפקוד תקין של האיבר, טיפול tmm-מפזרים בצד הכואב ומחזקים בצד השני. יחד עם 10 לדלקת בגרון. מצב אקוטי של פלישת רוח בעיקר חום. מפזרת את צ'י הראות, מטפלת במאניה דפרסיה, נחשבת כנק' החייאה.

נקרא 1892 פעמים
עדכון אחרון ב 11 מרס 2015

קורסים וסדנאות

אודות הקליניקה

תום פיאנן ספורט-תרפיסט

טלפון : 052-284-2204

כתובת : קיבוץ פרוד, גליל עליון.

דואר: קיבוץ פרוד, דואר נע בקעת בית הכרם.

דוא"ל : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.